در این مطلب  یک سایت را به شما معرفی میکنیم که سایت شما را آنالیز میکند و لیستی از  نکات ضعف و قوت سایت شما ارائه میکند.

سایت chkme.com

قبل از ینکه با روش کار این سایت آشنا شویم,با خود سایت آشنا شویم.chkme.com در سال 2006 راه اندازی شد.در ابتدای شروع به کار یک سایت آموزشی بود که مقالات و آموزش های سئو رابه کاربران خود ارائه میکرد.اما رفته رفته به دلیله اینکه نگاه و اهمیت ویژه ای به سئو و ابزارهای سئو داشت و همین رویکرد را در برنامهء کاری و آیندهء خود داشت,چیزی نگذشت که در میان وب مستران و مدیران سایتها تبدیل به یک سایت و یا بهتر بگوییم ابزاری قدرتمند برای بررسی وضعیت سئو سایتها شد.آمار سایت الکسا در مورد این سایت هم گواه همین مسئله است چرا که سایت chkme.com  با رتبهء 26000 جهانی الکسا یکی از پر بازدید ترین سایتها در زمنیهء کاری و درمیان رقیبان خود شد.

دلیل موفقیت سایت chkme.com  چیست؟

اینکه یک وب سایت درمیان شاید هزاران رقیب خود  تبدیل به یک سایت قدرتمند و پر بازدید میشود,شاید اولین دلیلش کاربر پسند بودن آن سایت باشد یعنی کاربر راحت با سایت کار کند و راحت هم به نتیجه و خواستهء خود برسد.سایت chkme.com هم دقیقا به همین صورت است.آماری که این سایت ارائه میدهد بسیار گویا و واضح است و کاربران با نتایج این سایت کمتر دچار اشتباه و سوءتفاهم میشوند.

عملکر سایت chkme.com به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم اطلاعاتی که این سایت در اختیار شما قرار میدهد بسیار واضح و قابل فهم هستند.حال ببینیم که عملکرد و روش کار این سایت به چه صورت است.

شما ابتدا وارد chkme.com شوید.در قسمت آدرس باری که وجو دارد آدرس سایت خود را وارد کنید و گزینهء”chek seo score” را بزنید.در ادامه  سایت chkme.com شروع به بررسی و آنالیز سایت شما میکند.

chkmeپس از پایان آنالیز نتایج بدست اومده از سایت را خواهید دید!

در ادامه میخواهیم بدانیم که هر کدام ازاین نتایج چه معایی دارند!

نتایج بدست آمده از سایت chkme.com چه معنایی دارند؟

بعد از اینکه بررسی سایتتون به پایان رسید با یکسری نوشته مواجه میشوید که هرکدام معنای خاصی دارند.نتایج به صورت زیر برای شما نشان

داده خواهند شد:

chkme-com-rateسایت chkme.com چند معیار را مد نظر قرار میده!

نکته خیلی مهم:سایت chkme.com  فقط صفحه اصل سایت را آنالیز میکند و اگر مثلا در سایت chkme.com  رتبهئ سئو سایت شما90 بود این بدان معنا نیست که سایت شما صد در صد بهینه است.

برای اولین معیار:سایتی از نظر chkme.com بهینه است که عنوان یا title مناسبی داشته باشد یعنی کاراکتر های title سایت نباید از 64 کارکتر بیشتر بشه چرا که ایندکس مجبور به حذف قسمتی از آن میشود.

معیار دوم:در مورد تگ های h1,h2,h3 است که در هنگام نوشتن مطلب استفاده میکنیم.

در مورد تگ h1:سعی کنید از این تگ در صفحه اصلی سایتتون بیشتر از 2-3 مورد استفاده نکنید.

تگ h2:برعکس قبلی از این تگ در صفه اصلی زیاد استفاده کنید تا 10 مورد هم شد مشکلی نیست!

تگ h3:از این که دیگه فراوون استفاده کنید!100 تا 200 تا هر چقدر که کرمتونه!

حتما برای سایت خود description یا توضیحات و keywords یا کلمات کلیدی در نظر بگیرید.این توضیح هم تا 150 کاراکتر باشه و کلمات کلیدی مناسب را هم در نظر بگیرید به این صورت که ببینی در متن مطلبتون چه کلماتی بیشتر استفاده شده آنها را به عنوان کلمات کلیدی تعریف کنید.همانطور که قبلا گفتیم استفاده از کلمات کلیدی که در متن نوشته به کار نرفته اند هیچ دردی را دوا نمیکنند.

و اما معیار سوم:در مورد لینک های موجود در صفحه اصلی سایت chkme.com نظرش اینه که لینک ها باید عنوان یا title مناسب داشته باشن.

معیار چهارم سایت chkme.com اینه که تصاویری که در صفحه اصلی هستندباید title و alt یعنی عنوان و توضیحات جایگزین مناب داشته بشن.

معیار پنجم در مورد فاکتورهایی که نباید در صفحه اصلی وجود داشته باشن مثل فلش و frame و iframe ها که نبودشون میتونه به بهینه شدن سایت خیلی کمک کنه.

نقاط ضعف سایت chkme.com

مواردی که عنوان شد معیارهایی بود که سایت chkme.com سایت شما را بر اساس آنهابررسی و آنالیز میکنه.اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم سوء تفاهمی است که شاید این سایت برای کاربرانش بوجود بیاورد که در نکتهء بالا به آن اشاره کردیم.

اولین موضوع این بود که این سایت فقط صفحه اصلی را بررسی میکند و یک سایت ممکن اسن بیشتر از 10 یا 20 صفحه باشد که مطمعنا این بررسی در مورد تمام صفحات صدق نمیکند.

همانطور که متوجه شدیم این سایت تنها از نظر کد نویسی سایت را چک میکند اما فاکتوری که امروز برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل مهم است یعنی تولید محتوای با کیفیت و اختصاصی را اصلا مد نظر قرار نمیدهد و این یعنی فاجعه!یعنی به مهمترین و به روز ترین معیار موتورهای جستجوگر هیچ توجهی نمشود.

البته این را هم بگویم که اگزسایت شما در بررسی این سایت رتبهء خوبی نیاورد این هم به معنای فاجعه است چرا که این معنی را می دهد که سایت شما اصول اولیه کدنویسیو برنامه نویسی را ندارد. پس باید دست به کار شوید و فکری برای رفع این مشکلات بکنید!ابرای شروع میتوانید مواردی که در بالا گفتیم را در سایت اعمال کنید,البته این موضوع را اگر خودتان تخصص ندارید حتما به دست افراد کاردان بسپارید. چرا که استفاده ء مناسب از هر کدام از تگها در جای مناسبشان نکتهء مهمی است. پس همین الان به سایت chkme.com بروید و سایت خودتان را بررسی نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید